Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 726995
Kurum Adı : İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu
Telefon : 0216 324 49 24 - 0216 317 40 06
Faks : 0216 324 49 25
WEB Adresi : http://ihsankursunogluortaokulu.meb.k12.tr
Adres : Örnek Mah. 38. Cad. No52/3 ATAŞEHİR/İSTANBUL

VİZYON
Okul olarak hedefimiz; Kendisine, ailesine, ülkesine ve insanlığa yararlı, Ülkesini ve halkını seven, Laik, demokratik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Çağdaş,iyi insan-İyi yurttaş, Dürüst,doğaya ve çevreye saygılı, Okumayı seven, Akıllı-bilinçli-yapıcı, Yaratıcı ve iyimser, Sorumluluk bilincine sahip, Soran araştıran, Kendini yenileyen, Çevresi ile olumlu iletişim kurabilen, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, İşbirliği ve takım çalışmasına yatkın, Yeteneklerinin farkında olan, Kendisi ve çevresiyle barışık, SEVGİ DOLU BİREYLER OLARAK YETİŞTİRMEKTİR.

MİSYON
Biz, öğrencilerimiz başta bütün okul toplumumuzun bilgiyi elde eden, onu kullanan, üreten ve paylaşmayı bilen bireyler olarak, yaşadıkları çağın sunduğu bütün değerleri benimsemiş, hatta aşıp çağ(lar)a yön vermeye; elde ettiği bilgi birikimi ve sahip olduğu kendi milli ve tarihi öz değerlerini hazmetmiş bireyler olarak yetişmeleri için onların önünü açmak ve yeni ufuklara koşmalarına yardımcı olmak için varız.

BAŞARILAR
SBS BAŞARILARIMIZ 2012 yılında 44 öğrencimiz Anadolu ve Fen Liselerine yerleşmiştir. Detaylı bilgiye Başarılarımız bölümünden erişebilirsiniz. BİLİMSEL BAŞARILARIMIZ 2010- 2011 YILI PROJEMİZ BÖLGE SERGİSİNDE YER ALMIŞTIR. MEB tarafından düzenlenen "6. İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışmasına" yapılan başvurular ilgili jürilerce incelenmiş olup, okulumuz 6. Sınıf öğrencilerinden Hasan Mert YURTIŞIĞI`nın Fen ve Teknoloji Öğretmeni Gülay MURATHAN danışmanlığında hazırladığı "AMAN TAŞMASIN" isimli projesi, Marmara Bölgesinde 12458 proje arasından 184 proje içerisine girerek Bölge Sergisine katılması uygun görülmüştür. Ataşehir ilçesinde ise 7 proje arasına girmiştir. 2009- 2010 YILI PROJEMİZ- AKILLI SOBA Proje Adı: Akıllı Soba Proje No: 2009031516 Okul Adı: İhsan Kurşunoğlu İ.Ö.O. İli: İstanbul İlçesi: Ataşehir Öğrenci Adı: Ömer Osman POLAT Öğretmen Adı: Gülay MURATHAN Proje alanı: Fen Projesi

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz (Kaloriferli)
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30- 15.30
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Müştemilat

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : -
Ulaşım : Okulumuza ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar; Kadıköy´den; 10E, 20E otobüsleri ve Kadıköy-Esatpaşa minibüsleri ile okulumuzun alt sokağında inebilirsiniz. Üsküdar´dan; 11E Otobüsü ve Üsküdar-Esatpaşa minibüsleri ile Libadiye Caddesi´nde Esin Sitesi Durağı´nda inildikten sonra 1 km yürünülecek. Ümraniye´den; 14B ve 14ES otobüsleri ile Libadiye Caddesinde Esin Sitesi Durağı´nda inildikten sonra 1 km yürünülecek.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Örnek Mah. 38. Cad. No:52/3 ATAŞEHİR/İSTANBUL